AMPAS razpisuje nominirance za 71. oskarjevo nagrado

avtor indieWIRE


Akademija za filmsko umetnost in znanost je objavila nominacije za
71. oskarjevske nagrade danes zjutraj. Imenovani kandidati so naslednji:



Za najboljšo predstavo igralca v glavni vlogi

Roberto Benigni v ŽIVLJENJU LEPO (Miramax)

Tom Hanks v PRIHRANI ZASEBNI RYAN (DreamWorks)

Ian McKellen v BOGAH IN MONSTERIH (Lions Gate)

Nick Nolte v filmu AFFLICTION (Lions Gate)

Edward Norton v AMERICAN HISTORY X (Nova vrstica)

Za najboljšo predstavo igralca v podporni vlogi

James Coburn v filmu AFFLICTION (Lions Gate)

Robert Duvall v CIVILNI AKCIJI (dober pogled)

Ed Harris v oddaji TRUMAN SHOW (Paramount)

Geoffrey Rush v SHAKESPEARE IN LJUBEZNI (Miramax)

Billy Bob Thornton v ENOSTAVNEM NAČRTU (Paramount and Mutual Film Company v
povezava s Savoy Pictures)

Za najboljšo predstavo igralke v glavni vlogi

Cate Blanchett v ELIZABETH (Gramercy)

Fernanda Montenegro v CENTRALNEM STANJU (Sony Pictures Classics)

Gwyneth Paltrow v SHAKESPEARE IN LJUBEZNI (Miramax)

Meryl Streep v ENI PRAVI stvari (univerzalno)

Emily Watson v HILARY AND JACKIE (oktober)

Za najboljšo predstavo igralke v podporni vlogi

Kathy Bates v PRIMARNIH BARVAH (univerzalno in vzajemno filmsko podjetje)

Brenda Blethyn v MALI GLASOVI (Miramax)

Judi Dench v SHAKESPEARE IN LJUBEZNI (Miramax)

Rachel Griffiths v HILARY AND JACKIE (oktober)

Lynn Redgrave v BOGAH IN MONSTERIH (Lions Gate)

Za najboljši dosežek v umetniški režiji

ELIZABETH (Gramercy)

Umetniška režija: John Myhre

Okrasna postava: Peter Howitt

PLEASANTVILLE (Nova vrstica)

Umetniška režija: Jeannine Oppewall

Okrasna postava: Jay Hart

PRIHRANI ZASEBNI RYAN (DreamWorks)

Umetniška režija: Tom Sanders

Dekoracija postave: Lisa Dean Kavanaugh

Tresla se je v ljubezni (Miramax)

Umetniška režija: Martin Childs

Okrasna garnitura: Jill Quertier

KAJ SREČE LAHKO pridejo (PolyGram)

Umetniška režija: Eugenio Zanetti

Dekoracija kompleta: Cindy Carr

Za najboljši dosežek v kinematografiji

CIVILNA AKCIJA (dober pogled) Conrad L. Hall

ELIZABETH (Gramercy) Remi Adefarasin

PRIHRANI ZASEBNI RYAN (DreamWorks) Janusz Kaminski

VELIKO LJUBEZEN (Miramax) Richard Greatrex

THIN RDE LINE (20. stoletja Fox) John Toll

Za najboljši dosežek v kostumografiji

BELOVED (dober pogled) Colleen Atwood

ELIZABETH (Gramercy) Alexandra Byrne

PLEASANTVILLE (Nova linija) Judianna Makovsky

SHESESPEARE V LJUBEZNI (Miramax) Sandy Powell

VELVET GOLDMINE (Miramax) Sandy Powell

Za najboljši dosežek v režiji

ŽIVLJENJE JE LEPO (Miramax) Roberto Benigni

PRIHRANI ZASEBNI RYAN (DreamWorks) Steven Spielberg

SHESESPEARE V LJUBEZNI (Miramax) John Madden

TEHNA RDEČA LINA (20. stoletje lisice) Terrence Malick

TRUMAN SHOW (Paramount) Peter Weir

Za najboljši dosežek v dokumentarnih igranih filmih

DANCEMAKER Matthew Diamond in Jerry Kupfer

Produkcija fundacije Four Oaks

FARMA: ANGOLA, ameriški Jonathan Stack in Liz Garbus

Produkcija filmov Gabrijela

ZADNJI DAN (oktober) James Moll in Ken Lipper

Preživeli producenti Fundacije za vizualno zgodovino Shoah

LENNY BRUCE: PREŽIVETI, DA BO POROČILO TRUDH Robert B. Weide

Whyaduck Productions, Inc. Proizvodnja

ŽALITE, DA OBVESTITE Barbara Sonneborn in Janet Cole

Produkcija fundacije Sonce

Za najboljši dosežek v dokumentarnih kratkih temah

OSEBE: Improvizacije o romantiki v zlatih letih Keiko Ibi

Produkcija filma Keiko Ibi

MESTO V ZEMLJI Charles Charles Guggenheim

Guggenheim produkcija

SUNRISE OV TIANANMEN SQUARE Shui-Bo Wang in Donald McWilliams

Nacionalni filmski odbor produkcije Kanade

Za najboljši dosežek v montaži filmov

ŽIVLJENJE JE LEPO (Miramax) Simona Paggi

OUT Sight (Universal) Anne V. Coates

PRIHRANI ZASEBNI RYAN (DreamWorks) Michael Kahn

PREDELI V LJUBEZNI (Miramax) David Gamble

THE THIN RED LINE (20th Century Fox) Billy Weber, Leslie Jones in Saar
Majhna

Za najboljši tujejezični film leta

CENTRALNA POSTAJA Brazilija

Arthur Cohn Produkcija

OTROCI NEBESKIH Iran

Zavod za intelektualni razvoj otrok in mladih
Proizvodnja

GRANDFATHER Španija

Družbi Nickel Odeon Dos, S.A. Proizvodnja

ŽIVLJENJE JE LEPO Italija

A Melampo Cinematografica s.r.l. Proizvodnja

TANGO Argentina

Argentina Sono Film / Alma ATA Mednarodna produkcija slik

Za najboljši dosežek pri ličenju

ELIZABETH (Gramercy) Jenny Shircore

PRIHRANI ZASEBNI RYAN (DreamWorks) Lois Burwell, Conor O’Sullivan in Daniel
C. Striepeke

VESELI SE V LJUBEZNI (Miramax) Lisa Westcott in Veronica Brebner

Za najboljši glasbeni dosežek (originalna glasbena ali komedija)

NA ŽIVLJENJE (Buena Vista)

Randy Newman

MULAN (dober pogled)

Glasba Matthewa Wilderja

Besedila Davida Zippela

Orkestralna ocena Jerry Goldsmith

PATCH ADAMS (Universal)

Marc Shaiman

PRINC Egipta (DreamWorks)

Glasba in besedila avtorja Stephena Schwartza

Orkestralna ocena Hans Zimmerja

Tresla se je v ljubezni (Miramax)

Stephen Warbeck

Za najboljši glasbeni dosežek (originalna dramatična partitura)

ELIZABETH (Gramercy) David Hirschfelder

ŽIVLJENJE JE LEPO (Miramax) Nicola Piovani

PLEASANTVILLE (Nova linija) Randy Newman

PRIHRANI ZASEBNI RYAN (DreamWorks) John Williams

Tanka rdeča črta (Fox 20. stoletja) Hans Zimmer

Za najboljši glasbeni dosežek (izvirna pesem)

'Ne želim zamuditi nobene stvari' iz podjetja ARMAGEDDON (Buena Vista)

Glasba in besedilo Diane Warren

'Molitev' iz QUEST FOR CAMELOT (Warner Bros.)

Glasba Carole Bayer Sager in David Foster

Lyric avtorjev Carole Bayer Sager, David Foster, Tony Renis in Alberto Testa

'Mehko mesto za padec' od HORSE WHISPERER (Buena Vista)

Glasba in besedila Allison Moorer in Gwil Owen

'To bom naredil' od BABE: PIG IN CITY (Universal)

Glasba in besedilo Randyja Newmana

'Ko verjameš' iz PRINCA Egipta (DreamWorks)

Glasba in lirika Stephena Schwartza

Za najboljšo sliko leta

ELIZABETH (Gramercy)
Produkcija delovnega naslova

Alison Owen, Eric Fellner in Tim Bevan, producenti

ŽIVLJENJE JE LEPO (Miramax)
A Melampo Cinematografica s.r.l. Proizvodnja

Elda Ferri in Gianluigi Braschi, producenta

PRIHRANI ZASEBNI RYAN (DreamWorks)
DreamWorks Filmska produkcija

Steven Spielberg, Ian Bryce, Mark Gordon in Gary Levinsohn, producenti

Tresla se je v ljubezni (Miramax)
A Miramax Films, Universal Pictures, Bedford
Slapovi
Podjetje Proizvodnja

David Parfitt, Donna Gigliotti, Harvey Weinstein, Edward Zwick in Marc
Norman, producenti

THIN RDE LINE (20. stoletje lisica)
Slike Fox 2000 v povezavi s
Phoenix
Izdelava slik

Robert Michael Geisler, John Roberdeau in Grant Hill, producenti

Za najboljši dosežek v animiranih kratkih filmih

Chris Wedge

A Blue Sky Studios, Inc. Produkcija

RAZGOVORI V CANTERBURY Christopher Grace in Jonathan Myerson

Produkcija S4C / BBC Wales / HBO

JOLLY ROGER Mark Baker

Produkcija peka Astley / Silver Bird za Channel Four

VEČ Mark Osborne in Steve Kalafer

Slaba produkcija produkcije / Swell Productions / Flemington slike

KDAJ ŽIVLJENJA ODDAJA Karsten Kiilerich in Sefan Fjeldmark

A. filmska produkcija

Za najboljši dosežek v akcijskih kratkih filmih v živo

KULTURA Will Speck & Josh Gordon

Produkcija lažnih alarmov

VOLITEVNA NOČ (volilna noč) Kim Magnusson in Anders Thomas Jensen

M&M produkcija

POČITNICA ROMANKA Aleksander Jovy

Proizvodnja Jovy Junior Enterprises Ltd.

RAZGLEDNICA (razglednica) Vivian Goffette

A K2 S.A. Proizvodnja

VICTOR Simon Sandquist in Joel Bergvall

Slike Bergvall / Produkcija Hemikrania

Za najboljši dosežek v zvoku

ARMAGEDDON (dober pogled)

Kevin O'Connell, Greg P. Russell in Keith A. Wester

MASKA ZORRO (TriStar)

Kevin O'Connell, Greg P. Russell in Pud Cusack

PRIHRANI ZASEBNI RYAN (DreamWorks)

Gary Rydstrom, Gary Summers, Andy Nelson in Ronald Judkins

Tresla se je v ljubezni (Miramax)

Robin O’Donoghue, Dominic Lester in Peter Glossop

THIN RDE LINE (20. stoletje lisica)

Andy Nelson, Anna Behlmer in Paul Brincat

Za najboljši dosežek pri urejanju zvočnih učinkov

ARMAGEDDON (dober pogled) George Watters, II

MASKA ZORRO (TriStar) David McMoyler

PRIHRANI ZASEBNI RYAN (DreamWorks) Gary Rydstrom in Richard Hymns

Za najboljši dosežek v vizualnih učinkih

ARMAGEDDON (dober pogled)

Richard R. Hoover, Pat McClung in John Frazier

MIGHTY JOE YOUNG (dober pogled)

Rick Baker, Hoyt Yeatman, Alan Hall in Jim Mitchell

the kill team 2019

KAJ SREČE LAHKO pridejo (PolyGram)

Joel Hynek, Nicholas Brooks, Stuart Robertson in Kevin Mack

Za najboljši scenarij, napisan neposredno za zaslon

BULWORTH (20. stoletja Fox)

Scenarij Warrena Beattyja in Jeremyja Pikserja

Zgodba Warrena Beattyja

ŽIVLJENJE JE LEPO (Miramax)

Scenarij Vincenza Ceramija in Roberta Benignija

PRIHRANI ZASEBNI RYAN (DreamWorks)

Spisal Robert Rodat

Tresla se je v ljubezni (Miramax)

Napisala Marc Norman in Tom Stoppard

TRUMAN SHOW (Paramount)

Spisal Andrew Niccol

Za najboljši scenarij, ki temelji na predhodno izdelanem ali objavljenem materialu

BOGOVI IN ČAVI (Lions Gate)

Za ekran napisal Bill Condon

ZUNAN POGLEDA (Univerzalno)

Scenarij Scotta Frank-a

OSNOVNE BARVE (Univerzalno in vzajemno filmsko podjetje)

Scenarij Elaine May

Enostaven načrt (Paramount in Vzajemno filmsko podjetje v sodelovanju s Savoyem)
Slike)

Scenarij Scotta B. Smitha

THIN RDE LINE (20. stoletje lisica)

Scenarij Terrence Malick

Top Članki

Kategorija

Pregled

Lastnosti

Novice

Televizija

Orodje

Film

Festivali

Ocene

Nagrade

Box Office

Intervjuji

Klikni

Seznami

Video Igre

Podcast

Vsebina Blagovne Znamke

Nagrade Sezone V Središču Pozornosti

Filmski Tovornjak

Influencerji