Nominacije so bile objavljene za 76. Akademijske nagrade



Nominacije so bile objavljene za 76. Akademijske nagrade



avtor Eugene Hernandez



Uradni plakat za 76. letne nagrade Akademije. Oblikovalec: Burton Morris Poster 2003 A.M.P.A.S. Oskarjev kipec A.M.P.A.S.

'Dobro jutro vsem in držite se svojih klobukov,' Sigourney Weaver so povedali gledalcem, preden so razkrili nominacije za Nagrade za akademijo danes zjutraj v Beverly Hillsu v Kaliforniji. Presenetljiva vključitve in izključitve zaznamujejo nominacije za 76. oskarja. To je seznam, ki meša nepričakovane manjše, specialne in tuje filme z nekaj višjimi proračunskimi hollywoodskimi filmi. Nominiranci so bili objavljeni danes zjutraj na Beverly Hillsu.

odpiranje dvojnih vrhov

'Gospodar prstanov: Kraljeva vrnitev' nabil 11 nominacij, vodil pakete, medtem ko 'Gospodar in poveljnik: Daljna stran sveta' prejela 10. 'Hladna gora' je bil izpuščen iz nekaterih velikih kategorij in je nabral le 7 nominacij. Presenečenja so prišla iz takšnih filmov kot »Božje mesto« s 4 nominacijami in kimanjem za 'Kitovski kolesar.'

Celoten seznam nominirancev je na voljo spodaj (informacije, ki jih nudi Akademija za filmsko umetnost in znanost):

Akademija za filmsko umetnost in znanost

NOMINACIJE PO KATEGORIJI - 76. NAGRADE

UČINKOVITOST AKTORJA V VODNI VLOGI

Johnny Depp v filmu 'Pirati s Kariba: Prekletstvo črnega bisera' (Buena Vista)

Ben Kingsley iz 'Hiše megle in peska' (DreamWorks v sodelovanju s Cobalt Media Group)

Jude Law v 'Hladni gori' (Miramax)

Bill Murray v filmu 'Izgubljeni v prevodu' (Fokusne lastnosti)

Sean Penn v filmu 'Mystic River' (Warner Bros.)

UČINKOVITOST AKTORJA V PODPORNI ULOGI

Alec Baldwin v filmu 'Hladilnik' (Lions Gate)

Benicio Del Toro v '21 gramih' (značilnosti ostrenja)

Djimon Hounsou v filmu 'In America' ​​(Fox Searchlight / 20th Century Fox)

Tim Robbins v filmu 'Mystic River' (Warner Bros.)

Ken Watanabe v 'Zadnjem samuraju' (Warner Bros.)

UČINKOVITOST S POGODBO V VODNI VLOGI

Keisha Castle-Hughes v filmu 'Whale Rider' (Newmarket Films)

Diane Keaton v filmu 'Nekaj ​​se mora dati' (Sony Pictures Release)

Samantha Morton v filmu 'In America' ​​(Fox Searchlight / 20th Century Fox)

Charlize Theron v filmu 'Monster' (Newmarket Films)

Naomi Watts v '21 gramih' (fokusne lastnosti)

UČINKOVITOST S POGODBO V PODPORNI ULOGI

Shohreh Aghdashloo v 'Hiši peska in megle' (DreamWorks v sodelovanju s Cobalt Media Group)

Patricia Clarkson v filmu 'Pieces of April' (Združeni umetniki prek MGM)

Marcia Gay Harden v filmu 'Mystic River' (Warner Bros.)

Holly Hunter v filmu 'Trinajst' (Fox Searchlight / 20th Century Fox)

Renée Zellweger v 'Hladni gori' (Miramax)

NAJBOLJ ANIMIRANI FILM FUNKCIJE LETA

'Brat medved' (dober pogled)

'Iskanje Nemo' (dober pogled)

'Triplets of Belleville' (Sony Pictures Classics)

DOSEŽEK V UREDBI UMETNOSTI

'Dekle z bisernim uhanom' (Lions Gate)

Umetniška režija: Ben Van Os

Okrasna garnitura: Cecile Heideman

'Zadnji samuraji' (Warner Bros.)

Umetniška režija: Lilly Kilvert

Okrasna garnitura: Gretchen Rau

'Gospodar prstanov: Kraljeva vrnitev' (Nova vrstica)

Umetnostna smer: Grant Major

Odlikovanje: Dan Hennah in Alan Lee

'Gospodar in poveljnik: Daljna stran sveta' (20th Century Fox)

Umetniška režija: William Sandell

Dekoracija postave: Robert Gould

„Seabiscuit“ (Universal / DreamWorks / Spyglass)

Umetniška režija: Jeannine Oppewall

Okrasna postava: Leslie Pope

DOSEŽEK V KINEMATOGRAFIJI

'Božje mesto' (Miramax)

Cesar Charlone

'Hladna gora' (Miramax)

John Seale

'Dekle z bisernim uhanom' (Lions Gate)

Eduardo Serra

'Gospodar in poveljnik: Daljna stran sveta' (20th Century Fox)

Russell Boyd

„Seabiscuit“ (Universal / DreamWorks / Spyglass)

John Schwartzman

DOSEŽEK V OBLIKU KOSTUMA

'Dekle z bisernim uhanom' (Lions Gate)

Dien van Straalen

'Zadnji samuraji' (Warner Bros.)

Jaz sem Dickson

'Gospodar prstanov: Kraljeva vrnitev' (Nova vrstica)

Z Dicksonom in Richardom Taylorjem

'Gospodar in poveljnik: Daljna stran sveta' (20th Century Fox)

Wendy Stites

„Seabiscuit“ (Universal / DreamWorks / Spyglass)

Judianna Makovsky

DOSEŽEK V usmerjanju

'Božje mesto' (Miramax)

Fernando Meirelles

'Gospodar prstanov: Kraljeva vrnitev' (Nova vrstica)

Peter Jackson

'Izgubljeni v prevodu' (Focus Features)

Sofija Coppola

'Gospodar in poveljnik: Daljna stran sveta' (20th Century Fox)

Peter Weir

'Mystic River' (Warner Bros.)

Clint Eastwood

NAJBOLJŠA DOKUMENTARNA ZNAČILNOST

'Balseros' (Sedma umetniška objava)

A Bausan Films S.L. Proizvodnja

Carlos Bosch in Marcos Loris Omedes

'Ujetje Friedmanov' (slike Magnolije)

Hit The Ground Running produkcija

Andrew Jarecki in Marc Smerling

'Megla vojne' (Sony Pictures Classics)

Proizvodnja veleblagovnic Globe

Errol Morris in Michael Williams

'Moj arhitekt' (New Yorker)

Louis Kahn Project, Inc. Proizvodnja

Nathaniel Kahn in Susan R. Behr

'Vremensko podzemlje' (porazdelitev senc)

Izdelava proste zgodovine

Sam Green in Bill Siegel

NAJBOLJI DOKUMENTARNI KRATEK PREDMET

'Azil'

Stalna komunikacija in make-do produkcija

Sandy McLeod in Gini Reticker

Černobilsko srce

Produkcija televizijskih dokumentarcev v središču mesta

Maryann DeLeo

'Trajektne zgodbe'

Produkcija slik Penelope

Katja Esson

DOSEŽEK V UREJANJU FILMA

'Božje mesto' (Miramax)

Daniel Rezende

'Hladna gora' (Miramax)

Walter Murch

'Gospodar prstanov: Kraljeva vrnitev' (Nova vrstica)

Jamie Selkirk

'Gospodar in poveljnik: Daljna stran sveta' (20th Century Fox)

Lee Smith

„Seabiscuit“ (Universal / DreamWorks / Spyglass)

William Goldenberg

NAJBOLJŠI TUJ JEZIČNI FILM LETA

'Barbarski napadi'

Za Cinémaginaire Inc. Produkcija

Kanada

»Zlo«

Filmska in televizijska produkcija Moviola

Švedska

'Samuraj somraka'

Shochiku / Nippon Televizijska mreža / Sumitomo / Hakuhodo / Nippon Shuppan Hanbai / Eisei Gekijo Production

Japonska

'Sestri dvojčici'

Filmska produkcija IdtV

Nizozemska

'Zelary'

Skupaj HelpArt T.H.A./Barrandov Studio Produkcija

Češka

DOSEŽEK V PREDMETU

'Gospodar prstanov: Kraljeva vrnitev' (Nova vrstica)

Richard Taylor in Peter King

'Gospodar in poveljnik: Daljna stran sveta' (20th Century Fox)

Edouard Henriques III in Yolanda Toussieng

'Pirati s Kariba: Prekletstvo črnega bisera' (Buena Vista)

Ve Neill in Martin Samuel

DOSEŽEK GLASBE GLASBE ZA GOTOVINE SLIKE (Izvirna ocena)

'Velika riba' (Sony Pictures Release)

Danny Elfman

'Hladna gora' (Miramax)

Gabriel Yared

'Iskanje Nemo' (dober pogled)

Thomas Newman

'Hiša peska in megle' (DreamWorks v sodelovanju s Cobalt Media Group)

James Horner

'Gospodar prstanov: Kraljeva vrnitev' (Nova vrstica)

Howard Shore

DOSEŽEK GLASBE GLASBE ZA GIBANE SLIKE (Izvirnik
pesem)

'Na zahod' iz 'Gospodar prstanov: Kraljeva vrnitev' (Nova vrstica)

Fran Walsh in Howard Shore in Annie Lennox

'Poljub na koncu mavrice' iz 'Mogočnega vetra' (Warner Bros.)

Glasba in besedila avtorja Michaela McKeana in Annette O´Toole

dvojni vrhunec vrne teorije

“Škrlatna plima” iz “Hladne gore” (Miramax)

Glasba in besedila T Bone Burnett in Elvisa Costella

'The Triplets of Belleville' iz 'The Triplets of Belleville' (Sony Pictures Classics)

Glasba Benoita Charest Lyric Sylvain Chomet

'Ti boš moja resnična ljubezen' iz 'Hladne gore' (Miramax)

Glasba in besedilo Stinga

NAJBOLJŠA PREDLOGNA SLIKA LETA

'Gospodar prstanov: Kraljeva vrnitev' (Nova vrstica)

Produkcija filmov Wingnut

Barrie M. Osborne, Peter Jackson in Fran Walsh, producenti

'Izgubljeni v prevodu' (Focus Features)

Ameriška produkcija Zoetrope / Elemental Films

Ross Katz in Sofia Coppola, producenta

'Gospodar in poveljnik: Daljna stran sveta' (20th Century Fox)

Produkcija Fox 20. stoletja in univerzalne slike in filmi Miramax

Samuel Goldwyn, mlajši, Peter Weir in Duncan Henderson, producenti

'Mystic River' (Warner Bros.)

Produkcija slik Warner Bros.

Robert Lorenz, Judie G. Hoyt in Clint Eastwood, producenti

„Seabiscuit“ (Universal / DreamWorks / Spyglass)

Univerzalna izdelava slik / DreamWorks slik

Imenovane osebe, ki jih je treba določiti

NAJBOLJ ANIMIRAN KRATKI FILM

'Boundin'

Produkcija Pixar Animation Studios

Bud Luckey

'Destinacija' (dober pogled)

Produkcija slik Walt Disney

Dominique Monfery in Roy Edward Disney

'Gone Nutty' (20. stoletja Fox)

Produkcija Blue Sky Studios

Carlos Saldanha in John C. Donkin

'Harvie Krumpet'

Produkcija slik Melodrame

Adam Elliot

'Nibbles'

Produkcija Acme Filmworks

Chris Hinton

NAJBOLJI ŽIVI AKCIJSKI KRATKI FILM

'Rdeča jakna'

V Hamburger Filmwerkstatt Production

Florijan Baxmeyer

'Most (Most)'

Produkcija filmov Eastwind

Bobby Garabedian in William Zabka

'Squash'

Proizvodnja Tetramedia

Lionel bailliu

'(A) Torzija [(A) torzija]'

Produkcija Studio Arkadena

Stefan Arsenijević

'Dva vojaka'

Izdelava podjetja čevljarskega pisca

Aaron Schneider in Andrew J. Sacks

DOSEŽEK V UREJANJU ZVOKA

'Iskanje Nemo' (dober pogled)

Gary Rydstrom in Michael Silvers

'Gospodar in poveljnik: Daljna stran sveta' (20th Century Fox)

Richard King

'Pirati s Kariba: Prekletstvo črnega bisera' (Buena Vista)

Christopher Boyes in George Watters II

DOSEŽEK V ZVOČNEM MEŠANJU

'Zadnji samuraji' (Warner Bros.)

Andy Nelson, Anna Behlmer in Jeff Wexler

'Gospodar prstanov: Kraljeva vrnitev' (Nova vrstica)

Christopher Boyes, Michael Semanick, Michael Hedges in Hammond Peek

'Gospodar in poveljnik: Daljna stran sveta' (20th Century Fox)

Paul Massey, D.M. Hemphill in Arthur Rochester

'Pirati s Kariba: Prekletstvo črnega bisera' (Buena Vista)

Christopher Boyes, David Parker, David Campbell in Lee Orloff

„Seabiscuit“ (Universal / DreamWorks / Spyglass)

Andy Nelson, Anna Behlmer in Tod A. Maitland

Doseganje vizualnih učinkov

'Gospodar prstanov: Kraljeva vrnitev' (Nova vrstica)

Jim Rygiel, Joe Letteri, Randall William Cook in Alex Funke

'Gospodar in poveljnik: Daljna stran sveta' (20th Century Fox)

Dan Sudick, Stefen Fangmeier, Nathan McGuinness in Robert Stromberg

'Pirati s Kariba: Prekletstvo črnega bisera' (Buena Vista)

John Knoll, Hal Hickel, Charles Gibson in Terry Frazee

PRILAGOJEN ZASLON

'Ameriški sijaj' (HBO Films v povezavi s funkcijami Fine Line)

Napisala Robert Pulcini in Shari Springer Berman

'Božje mesto' (Miramax)

Scenarij Braulio Mantovani

'Gospodar prstanov: Kraljeva vrnitev' (Nova vrstica)

Scenarij Fran Walsh, Philippa Boyens in Peter Jackson

'Mystic River' (Warner Bros.)

Scenarij Briana Helgelanda

„Seabiscuit“ (Universal / DreamWorks / Spyglass)

Za zaslon napisal Gary Ross

ORIGINALNI ZASLON

'Barbarski napadi' (Miramax)

Spisal Denys Arcand

'Umazane lepe stvari' (Miramax in BBC Films)

Spisal Steven Knight

'Iskanje Nemo' (dober pogled)

Scenarij Andrew Stanton, Bob Peterson in David Reynolds

adam je prišel twitter

Izvirna zgodba Andreja Stantona

'V Ameriki' (Fox Searchlight / 20th Century Fox)

Napisala Jim Sheridan in Naomi Sheridan & Kirsten Sheridan

'Izgubljeni v prevodu' (Focus Features)

Zapisala Sofia Coppola



Top Članki

Kategorija

Pregled

Lastnosti

Novice

Televizija

Orodje

Film

Festivali

Ocene

Nagrade

Box Office

Intervjuji

Klikni

Seznami

Video Igre

Podcast

Vsebina Blagovne Znamke

Nagrade Sezone V Središču Pozornosti

Filmski Tovornjak

Influencerji